KURUMSAL

Kural Sağlık, gelişen teknolojileri kullanarak, sağlık sektörüne innovative projeler geliştirmek amacıyla 2007 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Çağdaş sağlık anlayışı, bireyi hasta ya da sağlıklı diye ayırmadan kendi ilgi alanının içinde görür ve onun sosyal çevresi ile bir bütün olarak ele alır. Onun için de, sağlık, “yalnızca hastalığın ya da sakatlığın olmayışı hali değil; bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam iyilik hali” olarak tanımlanır.

Günümüzde İş Sağlığı ve Güvenliği anlayışı önce sağlam kişileri hastalıklardan ve kazalardan korumaya çalışır, sonra tedavi ya da rehabilite etme yoluna gider. Yalnızca işçinin çalışma süresine dikkatini veren bir iş sağlığı güvenliği anlayışının başarılı olmasına olanak yoktur. Çalışanın yaşama çevresini, ailesinin sağlığını, çalışamadığı dönemlerdeki konumunu ve yaşantısında meydana gelen acı tatlı tüm değişiklikleri izlemek ve yaşamını kolaylaştırmak gerekmektedir.

Günümüzde, bilgi, iletişim ve ulaşım teknolojilerindeki büyük atılımların katkısı ile, organizasyon sistemlerinin, üretim teknolojilerinin, üretim normlarının, istihdam yapısının, hatta iş, işçi, işyeri kavramlarının yeniden tanımlandığı baş döndürücü bir süreçten geçmekteyiz.

Çalışanı çevresiyle bir bütün olarak ve grupçu anlayışla ele alan yaklaşımın en önemli kaldıraç noktası İşyeri Sağlık örgütlenmeleridir. Hekimiyle, hemşiresiyle, iş güvenliği uzmanı, endüstri hijyenisti, eğitimcisi, psikoloğu ve sosyal danışmanıyla bu örgütlenmeler çağdaş endüstri ilişkilerinin en önemli halkalarındandır.

Ülkemiz de bu değişime ayak uydurarak çağdaş İş Sağlığı ve Güvenliği örgütlenmeleri ile ilgili yasal değişiklikleri yapmış, işyerlerindeki sağlık ve güvenlik hizmetlerine bütüncül bir yaklaşımla Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerini bu alandaki kurumsal yapılar olarak ortaya çıkarmıştır.

Bu bakış açısıyla Kural Sağlık olarak multidisipliner bir çalışma gerektiren iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerimizi “Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi” olarak sunmaktayız.

 

MEVZUATLAR

© 2017 KURAL OSGB - Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım Bosphorus Media

Kural Sağlık Süre Hesaplama Kural Sağlık Teklif Al Kural Sağlık Süre Hesaplama Kural Sağlık Teklif Al